بهترین برد گیم های استراتژیک

قبل از اینکه با بردگیم های استراتژیک بیشتر آشنا شویم باید بدانیم به چه بازی هایی میگویند استراتژیک تا بتوانیم با دید بهتر این بازی را هم بررسی و انتخاب کنیم
بازی استراتژیک چیست:
یکی از ژانرهای جذاب در بازی های ویدئویی.رومیزی و فکری ژانر و سبک استراتژیک است که در آن بازیکنان باید با تحلیل خود موقعیت و روش های پیروزی بر رقیب را تحلیل کنند و بتوانند از این روش ها در موقعیت و شرایط های محتلف و حساس استفاده کنند.در واقع هدف اصلی این بازی ها ترغیب بازیکنان به استفاده ی بیش تر از فدرت تفکر و برنامه ریزی خود در حین انجام بازی است..
در این مقاله سعی کردیم شما را به اختصار با بهترین بازی های رومیزی و فکری که در دسته ی استراتژیک هستند آشنا سازیم تا هنگام خرید بتوانید بازی های بهتری را انتخاب نمایید:
بازی ایرانی مهاجران کاتان
افرادی که به تازگی به کاتان مهاجرت کرده اند دیگر باید آن را بسازند .کاتان یک جزیره ی استثنایی است که باید با ساخت خانه و جاده و ….دیگر توسعه پیدا کند و منابع این ساخت و ساز را هم میتوانید از مناطق حاصلخیز جزیره و مبادله و داد ستد به دست آورید .
بسیاری بر این باورند که چیزی که برد گیم کاتان را از دیگر رقبا متمایز میکند نوع اقتصاد سالم بازی است .در صورتی که در دیگر بازی ها از جمله مونوپولی احتکار لطمه زدن به دیگران و به دست آوردن پول بدون کار ریشه ی اصلی بازی میباشد اما در کاتان اصلا اینگونه نیست و برای به دست آوردن پول در بازی باید بسیار زحمت کشید و حتی کمک کردن به فقرا هم در این بازی دیده میشود .
برد گیم مهاجران کاتان در سراسر جهان محبوبیت بسیار بالایی را دارد و بسیاری این بازی را یک مهارت ضروری در بین کارآفرینان و سرمایه گذاران میدانند و درک جانسون به همه ی اقتصاددانان توصیه کرده است که حداقل باید یک بار این بازی را انجام دهند و همیچنین بسیاری از بازی های محبوب همانند clash of clans از این برد گیم الهام گرفته اند .این بازی از بهترین بازی های سبک استراتژیک در بین برد گیم و بازی های فکری و رومیزی میباشد.
بازی ایمهوتپ
بسیاری بازی ایمهوتپ را یک شاهکار تمام عیار از طراح آن یعنی فیل واکر هاردینگ میدانند که در سال 2016 آن را طراحی و توسط کمپانی بزرگ KOSMOS روانه ی بازار کرد.این بازی در سال 2016 نامزد دریافت جایزه ی بسیار معتبر ESPIEL DES JAHRES شد اما در عین ناباوری بازی CODENAMES در این رقابت پیروز شد.اطراحی به گونه ای انجام شده است که زمین بازی به نظر خاکی میرسد و شما را به دوران مصر باستان و ساخت و سازهای اهرام صلاصه میبرد.این بازی در عین سادگی میتواند به میدان بزرگ رقابت میان شما و دوستانتان تبدیل شود.چیزی که در بازی ایمهوتپ بسیار جالب است این است که صفحات بازی دورو هستند و در روی دیگر سیستم امتیاز دهی بسیار سخت تر و پیچیده تر است و شما به دوروش آسان و سخت یا ساده و پیچیده میتوانید ایمهوتپ را بازی کنید.پیشنهاد میکنیم به هیچ عنوان یکی از بهترین بازی های رومیزی دنیا را امتحان کنید.
بازی ایرانی جزیره اسکای
در بازی ایرانی جزیره  اسکای 5 قبیله بر سر سلطه بر جزیره با هم میجنگند و تنها رهبری موفق میشود که به بهترین نخو قبیله ی خود را گسترش دهد و هوشمندانه بتواند تجارت کند.بازیکنان در نقش رهبران قبایلی هستند که در این جنگ شرکت دارند و هرکدام باید با به کاربردن استراتژی های خاص خود از دیگر رقبا در گسترش قبیله ی خود و داد و ستد پیشی بگیرند و در آخر بر اسکای تسلط کامل پیدا کنند.
بازی ایرانی جزیره اسکای از روی بازی به همین نام طراحی شده توسط ALEXANDER PFISTER که در سال 2015 منتشر شده است توسط گروه بازی سازی آکو گیم در ایران منتشر شده است .این بازی بسیار جذاب دارای مکانیزم های متعددی از جمله.کاشی گذاری.مزایده .جمع آوری مجموعه و ….میباشد که چالش های زیادی را هم ر حین بازی برای شما به وجود می آورد.کیفیت اجزای بازی هم بسیار بالا میباشد و آکوگیم از این جهت چیزی کم نگذاشته است.اگر به دنبال یک بازی هیجان انگیز و استراتژیک میگردید قطعا برد گیم جزیره اسکای انتخاب حیلی خوبی میباشد.
بازی ایرانی مهاجمان دریای شمال
بی شک یکی از بهترین بازی های رومیزی چندین سال اخیر بازی ایرانی مهاجمان دریای شمال است که محبوبیت بسیار بالایی در بین علاقه مندان به بازی های فکری و برد گیم دارد.بازیکنان در نقش وایکینگ های جنگجو میکوشند تا به قبایل مختلف یورش ببرند و دارایی های آنها را به غارت ببرند اما برای هر حمله نیاز به برنامه ریزی دقیق. تجهیزات .لشگر و غذا و پول دارید پس باید همه ی جوانب را در نظر بگیرید و نیاز های خود را نیز فراهم کنید.
در برد گیم ریدرز میتونید قدرت برنامه ریزی و تصمیم گیری خودتون رو محک بزنید.مکانیزم اصلی این بازی بر پایه ی فکر و تصمیم گیری و جایگذاری  آدمک هاست به این صورت که برای هر کاری باید به منطقه ی مربوطه بروید و مهره ی خودتون رو با مهره ی موجود در اون منطقه جا به جا کنید.
به جرات میتوان گفت که بازی ایرانی مهاجمان دریای شمال یکی از بهترین برد گیم های استراتژیک دنیا میباشد که با تم زیبا و چشم نواز و طراحی گرافیکی بسیار بالا شما و دوستانتان را ساعت ها به خود میخکوب میکند و نمیتوانید از آن دل بکنید.
بازی ایرانی وینگسپن
شما تعدادی علاقه مند به پرندگان در نقش(پژوهشگر.پرنده شناس و یا کلکسیونر)هستید که در پی یافتن بهترین گونه ی پرندگان برای جذب به شبکه ی پناهگاه خود هستید.هر پرنده هم زنجیره ای از ترکیب های قوی را در یکی از زیستگاه های شما ایجاد میکند.
بازیکنان در بازی باید با انداختن تاس در غذادهنده توکن های غذا را کسب کنند و با استفاده از تخم های مینیاتوری در رنگ های مختلف برای پرنده های خود تخم بگذارند و با کشیدن کارت از بین صدها کارت پرندگان کلکسیون خود را گسترش دهند.
همانطور که در بالا هم اشاره شد بازی وینگسپن برگردانی از بازی خارجی به همین نام است که توسط گروه بازی سازی هزارتو به بهترین شکل ممکن در ایران طراحی.تولید و منتشر شده است و از زمان ورود به بازی ایرانی محبوبیت بسیار بالایی را در بین علاقه مندان به بازی های رومیزی و فکری و حتی پرنده دوستان پیدا کرده است.این یک بازی کاملا بی نظیر و هیجان انگیز است و تکرار پذیری بسیار بالایی هم دارد.این بازی در دسته ی بازی های خانوادگی و استراتژیک قرار دارد و رتبه های بسیار بالایی هم در این دسته بندی ها از آن خود کرده است.
بازی ایرانی چله زمستان
بازی چله زمستان یک بازی بسیار جذاب و خاص است که تجربه ای منحصر به فرد را در دنیای بازی های رومیزی برای بازیکنان رقم میزند.شما در داستانی ترسناک و زامبی محور با گروهی توانستند تا حدودی نجات پیدا کنند به یک انبار متروکه پناه برده اند.همه جا پر از زامبی و موجوداتای است که مرده ی متحرک هستند و باید از از خون تغذیعه کنند.حالا شما باید با تمام کمبودها روحیه ی خود را حفظ کنیدو بر مشکلات پیروز شوید.
در ابتدای بازی هر بازیکن کنترل دو شخصیت را در اختیار میگیرد.بازی هدف هایی کلی را برای بازیکنان تغعیین میکند اما بازیکنان هدف های شخصی محرمانه هم دارند.
بازی چله ی زمستان یا همان dead of winter یک برد گیم بی نظیر میباشد که تجربه ای شگفت آور را برای شما به همراه می آورد .این بازی توسط گروه بازی سازی المپیک گیمز طراحی و تولید شده است.این بازی رومیزی مهیج فضاهای ترسناک فیلم هایی که در مورد زامبی ها ساخته شده است را برای بازیکنان تداعی میکند و آنها میتوانند خود را در میان مردگان متحرک تجسم کنند.این بازی در دسته ی تماتیک قرار دارد و نمره ی بالایی را هم از آن خود کرده است.
بازی ایرانی دنیای کوچک
در بازی دنیای کوچک بازیکنان برای فتح دنیای تلاش میکنند که به همه ی آن ها تعلق ندارد.چون دو پادشاه در یک اقلیم نمیگنجد.در این بازی نژادهای مختلفی از جمله اورک ها .کوتوله ها آمازون ها و انسان ها و …..وجود دارد که هر کدام برای گسترش دنیای خود و تصرف سرزمین های مجاور و تلاش میکنند.
در بازی اسمال وورد چهارده نژاد مختلف به نام های انسان .الف ها.دورف ها.جادوگران.ترایتون ها.آمازونی ها.مردان موشی.اسکلت ها.عظیم الجثه ها.هابیت .ها.ارک ها.ترول ها و ساحره ها و غول ها وجود دارند که بازیکنان با در اختیار گرفتن هر یک از این نژادها سعی میکنند تا سرزمسین های مجاور که در اختیار نژادهای دیگر است را تصرف کنند و قلمروی خود را گسترش دهند.
بی شک بازی ایرانی دنیای کوچک یکی از بهترین برد گیم های استراتژیک و خانوادگی دنیا میباشد که از محبوبیت بسیار بالایی هم در میان علاقه مندان به این حوزه برخوردار است.ورورد به دنیای بسیار جذاب نژادهایی که در تخیل وجود دارند و جنگ و تصرف میتواند ساعت ها شما را سرگرم کند.یکی از شاخصه های بازی اسمال وورد طراحی بسیار زیبای گرافیکی اجزای بازی از جعبه تا صفحه و مهره ها میباشد که در نگاه اول هم مجذوب آن میشود. .پیشنهاد میکنیم به هیچ وقت این بازی جذاب را از دست ندهید.
بازی ایرانی عصر حجر
اگر کمی به گذشته های بسیار دور یا همان عصر حجر نگاه کنیم متوجه میشویم که گذران زندگی در آن دوره بسیار بسیار دشوار بوده است.اجداد ما هر کدام بنا بر شغل خود به عنوان کشاورز.معدن کار و یا شکارچی برای زندگی بسیار تلاش میکردند.
در بازی عصر حجر بازیکنان در نقش افرادی هستند که در این دوره ی ماقبل تاریخ زندگی میکنند و هر روز از خانه های خود برای به دست آوردن مایحتاج اولیه مانند چوب.غذا و ….به بیرون می‌روند و علاوه بر به دست آوردن این مواد با یکدیگر تبادل کالا میکنند.
بازی ایرانی عصر حجر یا همان استون ایج یک برد گیم استراتژیک و خانوادگی بی نظیر از گروه بازی سازی چهارپایه میباشد که حتی در مدت زمان کوتاهی که به بازار عرضه شده استا طرفداران بیشماری را از آن خود کرده است.این بازی با المان ها و صفحه ی بازی که دارد بازیکنان را به عصر حجر و دوران ماقبل تاریخ میبرد و آن ها باید دقیقا مانند انسان های اولیه برای تامین مایحتاج اولیه ی زندگی خود به دنبال شکار و جمع آوری چوب و … بروند.اگر تا به حال این بازی را بازی نکرده اید پیشنهاد میکنیم حتما آن را تجربه کنید.این تولید کننده پیش تر بازی معبد ال دورادو و کالیکو را هم تولید کرده است.ناگفته نماند این بازی را با قوانین خاص میتوان به صورت تک نفره هم بازی کرد.این بازی رتبه های خیلی خوبی در سایت برد گیم گیک از آن خود کرده است.
بازی ایرانی معماران امپراطوری غرب
پایان امپراطوری کارولینگان در سال 850 میلادی میباشد.سال های اهمیت کلیسا در دنیا بود.حالا به شهر سیرکا میروم .جایی که پادشاه میخواهد بناهای مهم شهر و یا حی سرزمن های غربی را بنا کند. به این خاطر بزرگترین معماران را استخدام میکند تا فرمان او برای ساخت این بناها را اجرا کنند.آنها باید کارگران را استخدام و بهترین مواد اولیه را پیدا و استخراج کنند.بازیکنان در نقش همین معماران در بازی ظاهر میشوند و با هم برای هر چه بهتر انجام دادن فرمان پادشاه به رقابت میپردازند.باید خیلی مواظب باشید همه ی معماران میخواهند در کار شما مانع ایجاد کنند تا نگذارند شما کار خود را انجام دهید برای این کار هم از هیچ چیز دریغ نمیکنند.اما همه ی معماران باید در ساخت کلیسای اصلی شهر با هم مشارکت کنند.
بازی معماران امپراطوری غرب یکی از بی نظیرترین بازی ها در سبک کارگذاری میباشد.شما در بازی باید کارگران خود را به مناطق مختلف بفرستید اما آنها دیگر به سمت شما بازنمیگردند و برای بازگشت آنها باید کارهای خاصی انجام دهید.با استفاده از این کارگران شما باید منابع استخراج کنید و با کمک منابعی که به دست می آورید شروع به کار اصلی در بازی یعنی ساختن ساختمان ها میکنید.هر بنایی که میسازید امتیاز خاص خود را دارد و در پایان بازی بازیکنی که بیشترین امتیاز را در بازی داشته باشد بنده ی بازی میشود.
برد گیم معماران امپراطوری غرب تواسنت جوایز بسیار زیادی از جمله ی جایزه ی نوابغ آمریکا را از آن خود کند.شیوه ی بازی بسیار ساه.روان و دلپذیر است و تکرار پذیری بالایی دارد .این را با اولین بار بازی کردن کاملا متوجه میشوید و به آن میخکوب میشوید و دیگر نمیتوانید از آن دل بکنید.این بازی از رتبه ی بسیار بالایی هم در سایت بردگیم گیک برخوردار است که همین گواه بزرگی بر تمام تعریف ها و تمجیدها از این بازی است.این بازی همراه با افزونه ی صنعتگران ارائه شده است که اجزای زیادی را به بازی اضافه میکند و جذابیت بازی را دو چندان میکند.