معرفی بهترین بردگیم ها با تم اقتصادی

همیشه بازی کردن فقط تفریح و سرگرمی نیست و باید چیزی را برای ما به ارمغان بیاورد.علاوه بر اینکه ساعت ها سرگرمی و تفریح را برای ما به همراه دارد اگر بتواند آموزنده باشد و از دل آن چیزی را بیرون بیاورید که هم برای خود و هم برای بچه هایمان مفید باشد بسیار عالی میشود.منظور ما بازی های آموزشی است که هم اوقات فراغت ما را پر میکند هم میتواند به ما کمک کند که دور هم جمع شویم و هم میتواند زمینه ای اقتصادی داشته باشد که در قالب جمع آوری سرمایه و یا رد و بدل کالا و یا هم گاهی خرید و فروش در قالب بازی با زمینه ای اقتصادی با رقبایمان در بازی کل کل کنیم.
در این مقاله میخواهیم چند عنوان از بهترین بردگیم های دنیا که علاوه بر دسته یندی هایی که دارد به آن ها اقتصادی نیز میگویند را با هم بررسی کرده و آن ها را به شما معرفی کنیم.
بازی استاک پایل
برد گیم استاک پایل یک بازی اقتصادی پرسرعت است که با موضوع سرمایه گذاری های مشارکتی در بازار بازی پیش میرود و هر کس که بتواند بیشترین سرمایه را از آن خود کند برنده ی بازی میشود.
بازی استانبول
استانبول شما را به یکی از پرچالش ترین بازارهای تجارت میبرد.شما باید یاقوت های گران بها را از آن خود کنید پیش از اینکه رقیب های شما آن را به چنگ بیاورند.این بازی به دو نسخه ی تاسی که کمی شانس در آن بیشتر دخیل است و یک نسخه ی غیر تاسی منتشر شده است.
بازی کهربا
بازی ایرانی کهربا یا همان SPLENDOR از نوع جمع آوری سکه میباشد و بازیکنان در بازی همان تاجران دوره ی رنسانس هستند که باید سعی کنند معادن جواهرات را بخرند و جواهرات را استخراج کنند با این کار میتوانید اعتبار و امتیاز خود را بالا ببرید .اگر اعتبارتان بالا برود امکان دارد با یکی از اشراف زادگان دیدار کنید و این کار اعتبار شما را بیش از پیش بالا میبرد.
بازی ایروپولی(نسخه ی ایرانی مونوپولی)
در بازی ایروپولی بازیکنان در نقش سرمایه دارانی هستند که در شهر میچرخند و به دنیال خرید املاک و مستغلات و مغازه و ….هستند.فرصت های سرمایه گذاری را به هیچ عنوان از دست ندهید و هر کجا را که میتوانید بخرید و از آن خود کنید .اما این موضوع را فراموش نکنید که شما تنها نیستید و بازیکنان دیگر هم رقیب شما هستند و تنها هدفشان گرفتن  فرصت های سرمایه گذاری  شما میباشد و در این مسیر هم فقط یک نفر میماند و باقی ورشکسته میشوند.
بازی ایرانی جالیز
در بازی ایرانی جالیز بازیکنان در نقش کشاورزانی هستند که با کاشت و برداشت محصولات و همینطور داد و ستد با دبگر بازیکنان میتوانند سود خوبی به دست بیاورند  هر کدام به اهدافی که دارند برسند.
در بازی هر بازیکنان یک جالیز دارد و باید با مدیریت و کاشت محصولات و همینطور خرید تراکتور وو دیگر اقلام کشاورزی خود را گسترش دهد تا  بتواند بهترین محصولات را از آن خود کند و همینطور بهترین کشاورز جالیز شود.
بازی مهاجران کاتان
افرادی که به تازگی به کاتان مهاجرت کرده اند دیگر باید آن را بسازند .کاتان یک جزیره ی استثنایی است که باید با ساخت خانه و جاده و ….دیگر توسعه پیدا کند و منابع این ساخت و ساز را هم میتوانید از مناطق حاصلخیز جزیره و مبادله و داد ستد به دست آورید .
بسیاری بر این باورند که چیزی که برد گیم کاتان را از دیگر رقبا متمایز میکند نوع اقتصاد سالم بازی است .در صورتی که در دیگر بازی ها از جمله مونوپولی احتکار لطمه زدن به دیگران و به دست آوردن پول بدون کار ریشه ی اصلی بازی میباشد اما در کاتان اصلا اینگونه نیست و برای به دست آوردن پول در بازی باید بسیار زحمت کشید و حتی کمک کردن به فقرا هم در این بازی دیده میشود .