برترین بازی های استودیوی راک استار

تقریبا دیگر همه ی گیمرهای دنیا و حتس کسانی که خیلی هم اهل بازی های ویدئویی نیستند استودیوی راک استار را میشناسند.کمپانی که همه آن را با نام پرآوازه ی سری GTA آن را مشناسند هر از گاهی با معرفی یک بازی جدید در اکثر مواقع جهان بازی تکانی شدید به صنعت بازی های ویدئویی میدهد.اینبار اما میخواهیم چند تا از بهترین بازی های راک استار که تا به حال منتشر شده است را به شما معرفی کنیم.لطفا تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

GRAND THEFT AUTO 1

سال انتشار:1997
پلتفرم:داس و ویندوز
اولین سری از بازی بسیار محبوب و مجموعه ی بزرگ که استودیوی راک استار را بر سر زبان ها انداخت و در نسخه های بعدی آن را بسیار مشهور کرد بازی GTA 1 بود که برای پلتفرم های DOS و ویندوز ساخته شد.این بازی که به معنی سرقت بزرگ اتومبیل هم هست در مورد زندگی یک خلافکار است که تلاش میکند خود را مشهور کند.

GRAND THEFT AUTO2

سال انتشار:1999
پلتفرم:پلی استیشن1 و ویندوز
این بازی در سال 1999 همزمان با ورود پلی استیشن 1 به بازار و پیشرفت کامپیوتر وارد بازار شد و همین باعث شد بیشتر به چشم بیاید.در این بازی جهان باز بازیکنان در نقش یک خلافکار باید ماموریت های مختلف را انجام دهد.

GRAND THEFT AUTO 3

سال انتشار:2001
پلتفرم:ویندوز.پلی استیشن2 و ایکس باکس
سومین نسخه از این بازی در سال 2001 زمانی عرضه شد که راک استار قصد داشت شهرت خود را در ساخت بازی های نوآورانه در سال هایی که بازی های ویدئویی رو به پیشرفت داشتند تصویب کند. به این ترتیب تصمیم گرفت نکات منفی دو نسخه ی قبلی را به صورت کامل در نسخه ی سوم اصلاح کند و اتفاقا در این کار موفق هم عمل کرد.
پلی اسیتیشن 2 پرفروشترین کنسول تاریخ به بازار آمده بود و مایکروسافت که نمیخواست از قافله عقب بماند کنسول خود را عرضه کرده بود.
تفاوت GTA 3 با دو نسخه ی پیشین خود در قرار گیری دوربین بازی میباشد.در دو نسخه ی پیشین نمای دوربین از بالا میباشد اما در این نسخه بازیکنان میتوانند از نمای سوم شخص وارد دنیای جهان باز این بازی بشوند.

GRAND THEFT AUTO:VICE CITY

سال انتشار:2002
پلتفرم:ویندوز.پلی استیشن2 .ایکس باکس
دقیقا یک سال بعد از انتشار سرقت بزرگ ماشین3 بود که راک استار این نسخه را ارائه کرد.بازی در مورد خلافکاری به نام تامی ورسیتی بود که در شهر خیالی وایس سیتی وارد باند بزرگ مافیایی میشود.این بازی از نظر گرافیکی و حجم مراحل و ماموریت ها و فضای شهری واقعا پیشرفت چشمگیری کرد و در اصل بعد از انتشار این نسخه بود که گیمرها دیگر باور کردند GTA یک ابر گیم در دنیای بازی های ویدئویی است و حالا بود که همه راک استار را شناختند.
این بازی از نظر بازیکنان و منتقدان بسیار موفق قلمداد شد و در سال 2012 بود که نسخه ی موبایل آن نیز منتشر شد.به تازگی هم نسخه ی بهبود یافته ی گرافیکی آن برای نسل های جدیدتر منتشر شد.

GRAND THEFT AUTO:SAN ANDREAS

سال انتشار:2004
پلتفرم:ایکس باکس.پلی استیشن 2.ویندوز
قبل از معرفی این بازی باید اعتراف کرد که تاریخچه ی استودیوی راک استار و سری GTA به دو قسمت قبل و بعد از معرفی بازی SAN ANDREAS تقسیم میشود.بازی که بلافاصله بعد از معرفی با پیشرفت هایی که نسبت به نسخه های پیشین خود داشت آنقدر محبوب شد که تا به حال هنوز هم مورد علاقه ی بسیار از مردم عادی و گیمرها میباشد.
در این نسخه های المان های بسیار بیشتری مانند هواپیما.چتر نجات .موتوهای پلیس و غیره به بازی اضافه میشود و بازی از نظر نقشه بسیار گسترده تر میشود.داستان این قسمت در مورد شخصیتی به نام CJ میباشد که پس از مرگ مادرش به شهر خود و گروه خلافکاری قدیمی برمیگردد.

GRAND THEFT AUTO:IV

سال انتشار:2009
پلتفرم:ایکس باکس.پلی استیشن.ویندوز
این قسمت از بازی در سال 2009 عرضه شد و در زمان انتشار نظرات تمامی کاربران و منتقدان را به خود جلب کرد.پیشرفت گرافیکی و تغییرات در قسمت مبارزات بازی واقعا چشمگیر بود و راک استار در آن سال ها برای این بازی سنگ تمام گذاشته بود.
بازی در مورد شخصیتی به نام نیکو بلیک بود که با اینکه دوست داشت از کارهای غیر قانونی دوری کند باز هم در گیر آن میشد.

GRAND THEFT AUTO:V

سال انتشار:2013
پلتفرم:ایکس باکس.پلی استیشن.ویندوز
در مورد این نسخه باید گفت این بازی نقطه ی عطف در تاریخ فرانچایز GTA است که 5 سال بعد از نسخه ی IV منتشر شد اما بهبودهای گرافیکی در بخش های مختلف را تقدیم کاربران خود کرد.بازی در مورد زندگی سه خلافکار به نام های مایکلی دی سانتا.ترور فیلیپس و فرانکلین کلینتون میباشد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و باید مراحل زیادی را با هر کدام از آن ها پشت سر بگذارید.

RED DEAD REDEMPTION 1 , 2

سال انتشار:2010/2018
پلتفرم:پلی استیشن.ایکس باکس.ویندوز.گوگل استادیا
شاید این بازی را باید شاهکار تمام عیار دنیای بازی های ویدئویی دانست.منتقدان و گیمرها در مورد این بازی خصوصا نسخه ی دوم بسیار بسیار صحبت کرده اند و اعلام داشته اند که این بازی دارای جزئیات بسیار بسیار بالا از نظر گرافیکی و المان های بازی میباشد.عنوانی که زندگی در درنیای غرب وحشی و وسترن با وجود خلافکاران بسیار زیاد را آنچنان عالی رواست میکند که گویی خود گیمر در آن لحظه زندگی میکند.
داستان نسخه ی اول در سال 1991 اتفاق می افتد و زندگی جان مارستون یک گنگستر بازنشسته را روایت میکند که برای نجات جان خانواده اش باید ماموریتی را برای دولت انجام دهد.این بازی هم مانند عناوین GTA یک بازی جهان باز به شمار می آید که بازیکنان در آن به صورت آزادانه میتوانند در نقشه ی بزرگ بازی به گشت و گذار بپردازند و ماموریت های مختلفی انجام دهند.
داستان نسخه ی دوم اما وقایع پیش از نسخه ی اول در سال 1899 را روایت میکند.فردی به نام آرتور مورگان از اعضای گروه داچ وند جایزه بگیری معروف است که باید ماموریت های زیادی را برای بقای گروه خود در دنیای وسترن انجام دهد.این بازی آخرین ساخته ی راک استار تا به امروز میباشد که توانسته نمرات بسیار خوبی را از منتقدان دریافت کند.بعد از گذشت 4 سال راک استار به صورت رسمی اعلام کرده است که دیگر نمیخواد از این بازی پشتیبانی کند این به معنای پایان کار ستاره ی دنیای بازی یعنی RED DEAD REDEMPTION است.
BULLY
سال انتشار:2006
پلتفرم:موبایل.پلی استیشن.ایکس باکس.ویندوز
حالا نوبت به معرفی بازی متفاوتی از استودیوی راک استار میرسد.بازی BULLY داستان پسر نوجوانی را روایت میکند که پس از اخراج از مدارس مختلف حالا به مدرسه ی BULLWORTH آمده است و قصد دارد هر از گاهی با شرارت و برهم زدن نظم محبوبیت خود را بالا ببرد.این بازی با اینکه به گستردگی دیگر بازی های راک استار نمیرسد اما با داستان جالب و تمی که دارد خیلی زود به محبوبیت بالایی دست پیدا کرد.

MAX PAYNE3

سال انتشار:2012
پلتفرم:پلی استیشن.ایکس باکس.ویندوز
بعد از گذشت تقریبی 10 سال از ساخت نسخه ی بسیار محبوب MAX PAYNE2 این بار راک استار بود که با ساخت نسخه ی سوم این بازی دوباره آن را بر سر زبان ها انداخت.البته بازی تغییرات زیادی کرده بود و از نظر گرافیک و تصویر سازی به صورت کامل با نسخه های پیشین خود فرق کرده بود.این بار بازی بر خلاف تصویر و صحنه های تاریک در روشنی کامل در کشور برزیل روایت میشد و مکس پین بعد از بازنشستگی به صورت یک محافظ شخصی وارد این کشور شده بود تا با خلافکاران بار دیگر به مبارزه بپردازد.در اصل راک استار با بازی بسیار خوش ساخت مکس پین به همه نشان داد با اینکه در ساخت بازی های جهان باز بهترین است میتواند بازی هایی شوتر نیز بسازد که مورد تقدیر همگان قرار بگیرد.
در این مقاله سعی کردیم بهترین بازی های استودیوی راک استار که اتفاقا بسیار معروف نیز هستند را به شما معرفی کنیم .
لازم به ذکر است اکانت قانونی بازی های معرفی شده را همراه با گارانتی مادام العمر میتوانید برای کنسول های ایکس باکس و پلی استیشن خود از فروشگاه گیموشن تهیه نمایید.