چند فیلم که از روی بازی ویدئویی ساخته شده اند

چند فیلم که از روی بازی ویدئویی ساخته شده اند

در سال های پیشین و محبوبیت زیاد بازی های ویدئویی در بین مردم بسیاری از استودیوهای فیلم سازی و کارگردان ها تصمیم به ساخت فیلم و سریال از روی بازی های ویدئویی گرفتند تا شاید همانقدر که این بازی ها محبوبیت دارد بتوانند از این طریق فیلم خود را نیز پرفروش.مشهور و پرطرفدار بکنند.اتفاقی که بسیار افتاده است اما همیشه هم نمیتوان گفت که موفق بوده است.در این مطلب سعی کردیم چند فیلم معروف که از روی بازی های ویدئویی ساخته شده است را به شما معرفی کنیم.پس تا انتها همراه ما باشید.

REVIEW: Prince Of Persia: The Sands Of Time

PRINCE OF PERSIA

حتمت بارها شده است که نام بازی و یا فیلم شاهزاده ی ایرانی یا همان PRINCE OF PERSIA را بشنوید.این فیلم که محصول سال 2010 میباشد توسط مارک نیوول کارگردانی شده است از روی بازی به همین نام که توسط استودیوی بازی ساززی یوبی سافت ساخته شده است تلید و عرضه شده است اما هیجوقت نتوانست به محبوبیت بازی برسد و نظرات منفی منتقدان را نیز بههمراه داشته است.داستان فیلم در منطقه ای به نام الموت که در قزوین و در ایران است اتفاق می افتد.

Sonic The Hedgehog 2 Scores Best Opening Weekend For Any Video Game Movie  Ever - Game Informer
SONIC THE HEDGEHAG

تقریبا همه ی مردم دنیا با نام سونیک و خارپشت بسیار جذاب که این نام را یدک میکشد آشنا هستند.حیواندوست داشتنی که اولین بار در کنوسل سگا پیدایش شد و خیلی خیلی زود طرفداران زیادی پیدا کرد و نسخه های دیگر آن در طول سالیان دراز باز هم عرضه شد. در سال 2020 بود که فیلمی نیز از روی آن ساخته شد و همانند بازی آن محبوب شد و رقم قابل توجهی نیز در گیشه به فروش رفت.

Alicia Vikander no longer Lara Croft, as Tomb Raider movie series sits in  limbo | Eurogamer.net

TOMB RIDER

این بازی هم در نسخه های مختلف و برای کنسول های متفاوت و حتی کامپیوتر عرضه شد و با کاراکتری که داشت حسابی طرفدار پیدا کرد. در سال های 2001 و 2003 فیلم هایی از رویی آن ها ساخته شد و آنجلینا جولی در نقش کاراکتر اصلی بازی به نام لارا کرافت به ایفا نقش پرداخت اما آنچنان محبوبیتی به دست نیاورد.بعد ها در سال 2013 یک فیلم دیگر از این بازی ساخته شد.اما در نسخه ی سال 2018 بود که این اسم دوباره بر سر زبان ها افتاد و فیلم TOMB RIDER توانست ذهنیت بد قبلی نسبت به این عنوان را حسابی از بین ببرد.

Un nouveau film Silent Hill annoncé

SILENT HIL

این نام یکی از ترسناک ترین بازی های تاریخ است که دقیقا فیلمی هم از روی آن ساخته شد.با همان کارکترها درونمایه ی داستانی که در واقعی فیلمی دلهره آور و ترسناک است که کمتر فیلمی به پای آن میرسد.مادر دختر تسخیر شده ای برای نجات او پا به شهر سایلنت هیل میگذارد و باید با قدرت ماورالطبیعه به جنگ برورد.

Resident Evil Welcome to Raccoon City is an awful film. Here's why  video-game movies are cursed | Entertainment News,The Indian Express
RESIDENT EVIL

این عنوان یکی از محبوبترین عناوین بازی های ویدئویی تاریخ است که در ژانر اکشن و ترسناک تا به حتال نسخه های بسیاری زیادی را عرضه کرده است.در سال های بسیار این بازی در ابتدا برای پلی استیشن1 عرضه شد و طولی نکشید که به دلیل محبوبیت بالا نسخه ی بعدی را نیز عرضه کرد..در سال 2002 بود که قسمت اول فیلم آن نیز عرضه شد و تا پنج قسمت تمدید شد.محبوبیت فیلم آ هیچگاه به اندازه ی بازی آن نبود اما توانست نظرات مثبت منتقدان را نیز به خود جلب کند.

Warcraft (2016) - IMDb

WARCRAFT

بازیکنان و گیمرهای قدیمی اولین بار با این اسم در یک بازی ویدئویی که برای کامپیوتر عرضه شد آشنا شدند.اما با استقبال بسیار بالا بود که نسخه های زیادی از این بازی محبوب مانند WORLD OF WARCRAFT و یا DOTA2 که هنوز هم بازی های پرطرفداری هستند به بازار عرضه شدتاریخ انتشار این فیلم سال 2016 میباشد و کارگردانی آن را دانکن جونز بر عهده دارد.

Mortal Kombat (Simon McQuoid) - It's Only a Movie
MORTAL KOMBAT

این هم یکی از محبوب ترین بازی های مبارزه ای و فایتینگ است که چند روز پیش تولد 30 ساللگی آن را جشن گرفتند. سرو کله ی این بازی هم از کنسول سگا پیدا شد و علاقه مندان هیچوقت نگذاشتنداین اسم از تب و تاب بیفتد.در سال های گذشته چند نسخه فیلمی از روی این بازی ساخته شد اما در سال 2021 و با تولید فیلم چهارم بود که دوباره محبوبیت خود را بر روی پرده های سینما به دست آورد.